19 Ağustos 2022

6 Ayda 200 Milyon Borç Ödedik

ORDU GÜNDEMİ
2 yıl önce
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, göreve başladıktan sonra 6 ayda 200 milyon lira borç ödedi.
6 Ayda 200 Milyon Borç Ödedik

58, 59 ve 60. Hükümetlerde Enerji ve Tabiî Kaynaklar Bakanlığı yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, göreve başladıktan sonra geçen 6 ayda adeta zoru başardı. Ordu’nun tarım, turizm, enerji ve insan kaynaklarını değerlendirerek örnek bir belediyecilik anlayışı getirmeye çalışan Güler, 6 ayda 200 milyon lira borç ödedi.

Yol çalışmalarını aksatmadan sürdürdüklerini belirten Başkan Güler, ilçelere şantiye kurarak mahalle ve grup yollarında konforlu bir ulaşım için yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. Güler, şu bilgileri verdi:
“Ordu ili 29 bin km kırsal yol ağına sahip bulunuyor. Türkiye’de bir ilin ortalama kırsal alan yol uzunluğu 3 bin 777 km olduğu dikkate alındığında, Ordu'nun sadece kırsal alanda bulunan yol ağı, neredeyse 8 ilin toplamına denk düşüyor. Bu zorluğa rağmen ekiplerimiz Ordu’nun zorlu coğrafyasında 19 ilçenin 54 mahallesinde şantiye kurdu. 174 araç ve iş makinesiyle yoğun bir çalışma sürdürüyoruz. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında 3 ayda 30 kilometre yolu sıcak asfaltla buluşturduk. Bu büyük bir rakam. 60 kilometre yolu ise sathi asfaltla buluşturduk. 8,5 kilometre yolu ise beton yola kavuşturduk. Yani açık söylemek gerekirse bir yandan borçlarımızı ödüyor, bir yandan durmaksızın çalışıyoruz.”

Yorum Yazın