Ayhan YILMAZ biz görev adamıyız

Adı Fatsa Belediye Başkanlığı için geçen Ayhan Yılmaz’dan çarpıcı açıklamalar. Yılmaz Başkan adaylığıyla ilgili bir açıklama yapan Ayhan Yılmaz, “Biz görev adamıyız. Genel merkez bir görev vermişse oraya koşarız” diyerek açık kapı bıraktı…

Ayhan YILMAZ biz görev adamıyız
  • 09 Haziran 2015, Salı 19:15
Kamuoyunda Fatsa Belediye Başkan Adaylığı için adının geçmesiyle ilgili iddiaları değerlendiren Ayhan Yılmaz: “Bizim genel merkezimiz Belediye Başkan adaylığı noktasında hangi görevi kime verirse biz orada sonuna kadar hazır oluruz. Görev verildiği takdirde her yerde oluruz. Biz görev adamıyız. Genel merkez bir görev vermişse oraya koşarız” dedi.
 
AK Parti 23. Dönem Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz, gazetemize gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Beldelerin kapatılmasıyla ilgili; “Biz belde belediyelerini değil, belediye başkanlıklarını kapattık” diyen Yılmaz, Fatsa Belediye Başkan Adaylığı için adının geçtiği iddiaları afakî olarak değerlendirirken : “Biz görev adamıyız. Genel merkezimiz bir görev verirse oraya koşarız” dedi.
 
Açıklamalarına Büyükşehir ile ilgili değerlendirmeleriyle başlayan Yılmaz: “Öncelikle Ordu’nun nasıl büyükşehir olduğuna bakmak gerekiyor. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) rakamları ilk açıklandığında Ordu nüfusu büyükşehir olabilmek için yeterli değildi. Daha sonra Sayın Başbakanımızın Ordu’nun gerekli nüfusa sahip olduğunda büyükşehir hakkının kaybolmayacağını söylemesi üzerine, Büyükşehirlerde yaşayan ve bunun nimetlerinden faydalanan, avantajlarını bilen Ordulu vatandaşlarımızda büyük bir heyecan oluştu. 15 – 20 gün içerisinde adeta akın akın Ordu’ya gelerek nüfusa burada yazıldılar. Bir heyecan olmasaydı, para versen 30 – 35 bin kişi işini gücünü bırakıp gelmezdi. Ordu belki de tarihte örneğine bir daha rastlanmayacak bir biçimde büyükşehir oldu. Tabi bunun akabinde de 53 belde belediyemiz kapatıldı.
 
“Başkanlıklar Kaldırıldı”
 Aslında beldeler kapatılmadı, sadece belde belediye başkanlıkları kaldırıldı. Büyükşehir yasasına göre yeni bir ilçenin oluşması için 20 bin nüfusa ihtiyaç olduğu açıkça yazılıyor. Bakıldığında da İlimizde yeni bir ilçe merkezi oluşturacak bir nüfus yoğunluğu, bir belde görünmüyor. Vatandaşlarımız da bu konuda bazı tedirginlikler yaşadılar. Bu tedirginlikler de zaman içerisinde muhalefet tarafından kullanılmaya çalışıldı. Zaten bizdeki muhalefet anlayışı da böyle. Muhalefet partileri beldelerimizi siyasi çalışma adı altında ziyaret ederek çeşitli basın toplantıları, çeşitli görsel yayınlarla ortalığı ısındırmaya çalıştılar.
 
“Belde Teşkilatları Kalacak”
 Biz AK Parti siyasi iradesi olarak 13 tane milletvekili arkadaşımızla Ordu’ya gelerek milletimize gerçekleri, avantajları ve kazanımları anlattık. Vatandaşlarımız da bizlere kucak açtı ve çok güzel karşıladılar. Vatandaşlarımızın en büyük korkusu belde teşkilatlarının makine parkları ve hizmet araçlarıyla birlikte beldelerden tamamen kaldırılmasıydı. Vatandaşlarımız bu şekliyle tedirgin olmakta haklı. Bizler de onlara gerçekleri anlattık. Biz belediyeleri kapatmıyoruz, biz belediye başkanlıklarını kapatıyoruz. Belde teşkilatı tamamen kalacak ve bu teşkilatlarda da bir koordinatör olacak. Yani vatandaş, hizmetini yine belediye başkanından alır gibi alacak. O teşkilatların araç gereçleri orada kalacak hatta gerektiğinde büyükşehirden takviyeler yapılacak. Örneğin İlküvez, Çaybaşı ilçesine bağlı. İlküvez 15 bin nüfusu bulduğu için Belediye Başkanı Çaybaşı’nda olacaksa bir Belediye Başkan Yardımcısı İlküvez’de halka hizmet verecek. Yani bu dengeler sağlanacak. AK Parti iktidarı, % 80’in üzerinde oy aldığı beldeleri kapatıp, ‘ne haliniz varsa görün’ diyecek bir siyaset anlayışı taşımıyor. Beldelerimizi asla kaderine terk etmeyeceğiz. AK Parti asla vatandaşa sırtını dönmez. Bugüne dek ne söz vermişsek, söylemişsek yapmışız. Hatta söylemediğimiz, söz vermediğimiz yüzlerce hizmet getirmişiz.
 
“Arka İlçelerin Kurtuluşu Olacak”
 Örneğin Spor Kompleksi gibi bir yatırımın Fatsa’ya yapılacağını bundan 5-10 yıl önce söylense kim inanırdı? Önceden 10 tane 20 tane bankacının veya yandaşların cebine giden paralar şimdi halkımıza hizmet olarak geliyor. Bu da vatandaşlarımızda güzel yankı buluyor. Evet, Fatsa, Ünye gibi ilçelerimiz daha farklı hizmetler alacak ama diğer ilçelerimiz de Büyükşehirin büyük faydalarını görecekler. İkizce’de muhalefet partisinden olan İkizce Belediye Başkanı bile topluluğa seslenirken ‘ben araştırdım; büyükşehir bizim gibi ilçelerin kurtuluşu olacak’ dedi. Cumhuriyet Halk Partisi eğer büyükşehre karşıysa gitsin Eskişehir ve İzmir’in iptali için dilekçe versin. Oradaki vatandaşlar Büyükşehirin nimetlerinden faydalanacak ama biz Ordu büyükşehir olsun deyince karşı çıkıyorlar.
 
“Seçim Korkusundan Kaynaklanıyor”
 Büyükşehir olunca tüm ilçeler ve köyler de Ordu Büyükşehir Belediyesi için oy kullanacaklar. Dolayısıyla ister AK Partili ister muhalefet partili bir siyasetçiye seçim sonucunu sorun; eğer balkon konuşması yapmıyorsa ‘AK Parti kazanacak’ diyecektir. Muhalefetin sıkıntısı buradan kaynaklanıyor. Seçim korkusu yaşıyorlar. Sen kendi siyasi anlayışını gözden geçirerek, bugünkü dünya şartlarsına uygun, Türk milletinin önünü açma noktasında ayak uydurabilecek şekilde düzenlersen yarın başarılı olabilirsin. Ama madem ben olamıyorum, kimse de olmasın mantığı Ordu halkına çok büyük yanlışlık ve haksızlık olur. Ordu’da muhalefet partileri dâhil herkes AK Parti iktidarına ve büyükşehir olmasında emeği geçen herkese teşekkür etmeliler.
 
“Sıkıntıları Olacak”
 Ordu Belediyesi 1 Lira kaynağa sahipse bundan sonra 3 Lira alacak. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi 350 – 450 milyon TL arasında değişecek. Büyükşehir encümenleri oluşurken ilçeler nüfuslarına göre oraya temsilci gönderecekler. O encümenler de ilçelerinin hakkını savunacak. Arka ilçelerin mevcut gelirleri büyük hizmetlere yetmiyordu. Ancak şimdi yol, su, kanalizasyon gibi büyük ve önemli yatırımları büyükşehir yapacak. Biz iyi şeyler yapılsın, büyük hizmetler gelsin, Ordu ve ilçeleri büyüsün, gelişsin diye Ordu’yu büyükşehir yaptık. Yoksa birileri ‘biz büyükşehirli olduk’ desinler d,iye yapmadık. Çocuklarımıza hem sahildeki hem de içerideki ilçelerimizde güzel bir yaşam alanı sağlamak için bu yapıldı. Bir geçiş süreci tabi ki yaşanacak. Hiç olmayan bir şey sıfırdan yapılacak. Bunun getirdiği sıkıntılar olacak ve bu sıkıntıları da vatandaşlarımızla el ele atlatacağız. Ama 10 – 15 yıl sonra göreceğiz ki hakikaten çok faydalı olmuş.
 
“Başkan Yardımcıları Olacak”
 Bence buradaki sıkıntı yanlış anlaşılmalardan kaynaklanıyor. İnsanlarımız bazı beldelerimizde bir beklenti içerisine girmişler. Keşke imkânlar olsa da beldelerimizde bir ilçeleşme olsa. Ben bu soruyu sordum ve aldığım cevaplar hep iyi niyet temennileri. Yani insanlar sohbet esnasında konuştukları konuları söz verilmiş gibi algılamış olabilirler. Ancak yasa gayet açık. Ben hiç kimseden söz verdiğini duymadım. Bu sohbetler de yumak gibi sarıldıkça büyümüş ve sanki böyle bir hak varmış da AK Parti o hakkı vatandaşların elinden almış gibi bir olgu yaratıldı. Ben programımdaki tüm yerlere gittim. Gidilip gidilmediğini net olarak bilemem ama AK Parti’nin gidemediği bir yer olmaz. Alnımız daima açıktır. Biz belediyelerimizi değil belediye başkanlıklarını kapatıyoruz. Buralarda da ya bir koordinatör ya da bir belediye başkan yardımcısı olacak” dedi.
 
“Görev Verilirse Koşarız”
 Kamuoyunda Fatsa Belediye Başkan Adaylığı için adının geçmesiyle ilgili iddiaları değerlendiren Ayhan Yılmaz: “Biz AK Parti olarak 11 yıldır birbirlerini iyi tanıyan insanlarız. Siyaseti hizmet merkezli yapıyoruz. Bu yola milletimize hizmet aşkıyla çıktık. Bizim için makam ve mevki önemli değildir. Bizzat Ayhan Yılmaz olarak 30 yıllık siyasi hayatıma bakılırsa aday olduğum zaman da olamadığım zaman da sonuna kadar bu milletin hizmeti için koştururum. Bizim beklentimiz Ordu’yu nasıl daha yaşanabilir bir hale getiririz düşüncesidir. Beklentimiz belediye başkanlığı, milletvekilliği değildir. Fatsa Belediyesi, Ünye Belediyesi gerçekten iki dönemdir çok başarılı çalışmalar yaptılar. Büyük hizmetlere imza attılar. Ancak bizim genel merkezimiz Belediye Başkan adaylığı noktasında hangi görevi kime verirse biz orada sonuna kadar hazır oluruz. Görev verildiği takdirde her yerde oluruz. Biz görev adamıyız. Genel merkez bir görev vermişse oraya koşarız. Kim aday olursa da onunla birlikte sonuna kadar çalışır, destekleriz. Kim ne diyorsa boş laftır. Genel merkezimizin çalışmaları devam ediyor. Oradan ilan edilenler gerçektir. Ordu, Büyükşehir olunca Fatsa’nın göndereceği encümenler çok önemli. Belediye başkanlıkları çok önemli. Artık 75 bin nüfusa değil 140 bin nüfusa hitap edecek.
 
“Yetişmiş İnsanlar Lazım”
 Bizim yetişmiş insanlara hararetle ihtiyacımız var. Birbirimizi asla makam mevki için kırmayız. Belediye başkanı ne kadar önemliyse, başkan yardımcıları da, Büyükşehre gönderilen meclis üyeleri de o kadar önemlidir. AK Parti camiası olarak bu söylentilerin afakî olduğunu biliyoruz ve önümüze bakıyor, hizmetlerimize devam ediyoruz. Yarın seçim sathına girildiğinde herkes demokratik hakkını kullanacaktır. Sonuç itibarıyla aslolan genel merkezin kararıdır ve bu kararı desteklemektedir. Bizim AK Parti olarak bugünlere gelmemizin en önemli etkeni de budur. Bu anlayış tüm siyasi partilere de örnek olmalıdır” diye konuştu.
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 22 14 4 4 20 46
2 Galatasaray 22 14 2 6 20 44
3 Fenerbahçe 22 12 8 2 20 44
4 Beşiktaş 22 11 8 3 20 41
5 Kayserispor 22 9 8 5 5 35
6 Demir Grup Sivasspor 22 10 4 8 -3 34
7 Trabzonspor 22 8 9 5 4 33
8 Göztepe 22 9 6 7 0 33
9 Kasımpaşa 22 8 5 9 -3 29
10 Yeni Malatyaspor 22 7 7 8 -4 28
11 Bursaspor 22 7 6 9 3 27
12 Akhisar Bld. Genç. 22 7 6 9 -6 27
13 Gençlerbirliği 22 6 7 9 -6 25
14 Antalyaspor 22 6 6 10 -13 24
15 Atiker Konyaspor 22 5 6 11 -7 21
16 Aytemiz Alanyaspor 22 6 3 13 -9 21
17 Osmanlıspor FK 22 5 4 13 -12 19
18 Karabükspor 22 3 3 16 -29 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 23 13 5 5 17 44
2 Ümraniyespor 22 12 5 5 16 41
3 MKE Ankaragücü 23 11 7 5 10 40
4 Altınordu 23 10 6 7 7 36
5 Gazisehir Gaziantep FK 22 9 8 5 18 35
6 İstanbulspor 22 10 5 7 3 35
7 Boluspor 22 10 3 9 8 33
8 Vartaş Elazığspor 22 8 7 7 3 31
9 Giresunspor 22 8 7 7 3 31
10 Balıkesirspor 23 9 6 8 2 30
11 Adanaspor 22 8 6 8 -8 30
12 Erzurum BB 22 7 8 7 1 29
13 Samsunspor 23 6 10 7 -6 28
14 Eskişehirspor 22 8 6 8 7 27
15 Adana Demirspor 22 6 6 10 -5 24
16 Denizlispor 22 5 5 12 -11 20
17 Manisaspor 22 7 2 13 -13 14
18 Gaziantepspor 23 1 4 18 -52 4
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 23 17 2 4 33 53
2 Afjet Afyonspor 23 15 6 2 27 51
3 Hatayspor 23 15 4 4 25 49
4 Sivas Belediyespor 23 13 7 3 20 46
5 Keçiörengücü 23 13 4 6 30 43
6 İnegölspor 23 12 7 4 9 43
7 Sancaktepe Belediyespor 23 11 8 4 14 41
8 Sarıyer 23 11 3 9 7 36
9 Kastamonuspor 23 10 3 10 7 33
10 Tokatspor 23 8 7 8 -6 31
11 Etimesgut Belediyespor 23 8 5 10 -4 29
12 Eyüpspor 23 7 4 12 -12 25
13 Amed Sportif 23 7 6 10 -2 24
14 Bucaspor 23 6 5 12 -11 20
15 Tuzlaspor 23 5 4 14 -16 19
16 Bodrumspor 23 4 6 13 -18 18
17 Kocaeli Birlik Spor 23 2 3 18 -32 6
18 Mersin İdmanyurdu 23 1 0 22 -71 -18
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 23 14 3 6 21 45
2 Altay 23 13 6 4 18 45
3 Hacettepe Spor 23 11 9 3 20 42
4 Sanliurfaspor 23 13 3 7 12 42
5 Sakaryaspor 23 11 8 4 12 41
6 Bugsaşspor 23 11 6 6 13 39
7 Bandırmaspor 23 11 5 7 7 38
8 Kırklarelispor 23 10 5 8 3 35
9 Niğde Belediyespor 23 10 5 8 -3 35
10 Konya Anadolu Selçukspor 23 8 9 6 -1 33
11 Pendikspor 23 7 7 9 -3 28
12 Zonguldak Kömürspor 23 6 7 10 -8 25
13 Fatih Karagümrük 23 7 2 14 -12 23
14 Kahramanmaraşspor 23 5 8 10 -13 23
15 Fethiyespor 23 4 8 11 -16 20
16 Nazilli Belediyespor 23 4 4 14 -20 17
17 Karşıyaka 23 4 9 10 -10 15
18 Silivrispor 23 2 7 14 -20 13

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 21.02.2018 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 21.02.2018 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 21.02.2018 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 21.02.2018 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 21.02.2018 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 21.02.2018 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 21.02.2018 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 21.02.2018 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 21.02.2018 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 21.02.2018 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 21.02.2018 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 21.02.2018 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık