“Yağmur, Eziyet Olmaktan Çıkacak”

ORDU GÜNDEMİ
3 yıl önce
Ünye Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı başkanlığında Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
“Yağmur, Eziyet Olmaktan Çıkacak”

Ünye Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı başkanlığında Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı öncesi Başkan Tavlı, meclis üyelerine yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

YOL ÇALIŞMALARI TAMAMLANACAK

Görevi devraldıktan sonra ilçede yapılan yol çalışmalarına ilişkin bilgi veren Başkan Tavlı, “Dereköy, Ortaköy, Yeniköy mahallerimizde beton yol çalışmalarının startını vermiştik. Bu ay yine 10 mahallemizde toplamda 6 kilometreyi bulacak beton yol çalışmasına Ataköy Mahallemizden başladık. Diğer mahallelerimizde de çalışmalar yapılacak. Görevi devraldığımız 1 Nisan’dan bugüne kadar 34 kilometre filler malzemeli yol bakımı, 40 kilometrenin üzerinde tesviyeli yol bakımı, 15 kilometre stabilize yol çalışması yapmış durumdayız. Bunun yanı sıra şehir merkezimizde yol bakım çalışmaları gerçekleştirdik. Irmak Caddesi, Öznur Kartal Caddesi, Kıroğlu Caddesi, Pelitliyatak Mahallesi’nde söz verdiğimiz gibi asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Irmak Caddesi’nde 500 metre asfaltlanacak alan yolumuz var onu da tamamlayacağız.” dedi.

“YAĞMURU KAPIDAN DEĞİL PENCEREDEN İZLEYECEKLER”

Ünye’de yağışlarda meydana gelen sorunların giderilerek yağmurun eziyet olmaktan çıkacağını belirten Başkan Tavlı, “İlçemizde geçtiğimiz günlerde meydana gelen iki etkili yağışta metrekareye 90 ve 102 kilogram yağmur düştü. Aşırı yağış Ünye’nin sıkıntılı olan belli bölgelerinde su baskınlarına neden oldu. Bu sıkıntılı yerlerle ilgili Büyükşehir Belediyemiz ve OSKİ ile birlikte çalışma yürüterek kısa zamanda sorunu gidereceğiz. 2020 yılında da bu bölgelerde bulunan, sorun yaşayan hemşerilerimiz yağmuru artık kapıdan değil pencereden seyredecek. Fevzi Çakmak, Liseler, Gölevi, Saraçlı ve Kaledere Mahallerimizdeki sıkıntılı yerlerin sorunu bu çalışmayla çözülecek.” diye konuştu.

ANKARA ZİYARETİ OLUMLU GEÇTİ

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Ankara ziyareti hakkında da bilgi veren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ziyaretlerin olumlu geçtiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Ankara ziyaretimizde Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş’u ziyaret ettik. Üniversite alanının tahsis bedelinin ödenebilmesi için strateji başkanlığına Ordu Üniversitesi’ne izin verilmesi gerekiyordu. Bu iznin verilmesi için Sayın Genel Başkan Vekilimizden destek talep ettik, kendileri de bununla ilgileneceklerini bizlere ifade ettiler. Ünye Kültür Merkezi noktasında bir şanssızlık yaşamıştı. Bizde ‘Kültür merkezi ihalesi tasarruf tedbirleri münasebeti ile ertelendi. Ama iptal edilmedi.” demiştik. Gerçekleştirdiğimiz ziyarette Sayın Genel Başkan Vekilimiz, Maliye Bakanımız ile görüştüklerini ve çok yakın zamanda da kültür merkezinin startının verileceğini bizlere müjdelediler. Ardından OSB de gelinen son durumu konuştuk. OSB’nin kamulaştırma işlemi yaklaşık olarak

Yorum Yazın