Ordu Ailesinin Anlamlı Günü

ORDU GÜNDEMİ
4 ay önce
Ordulular Vakfı-Ordu Dernekler Konfederasyonu işbirliğiyle, 22 Mayıs 2022 Pazar günü bir “Aile Haftası” programı yapıldı.
Ordu Ailesinin Anlamlı Günü

Ordulular Vakfı-Ordu Dernekler Konfederasyonu işbirliğiyle, 22 Mayıs 2022 Pazar günü bir “Aile Haftası” programı yapıldı. “Biz, büyük ve güçlü bir aileyiz” başlığı altında; anne, baba ve çocuklardan meydana gelen küçük aile ile akraba, sülale, hemşeri, millet, ümmet ve insanlık âlemi dairelerinden oluşan büyük ailenin gereği, önemi anlatıldı.

Vakıf, dernek, federasyon, konfederasyon gibi sivil toplum kuruluşlarının; bu büyük ve güçlü ailenin, örgütlenmiş organları olduğunun altı çizildi. Hayatın ana unsurunun insan olduğu, insanın oluşma ve gelişme sürecinde en etkili kurumun aile olduğu, toplum zincirinin aile halkalarından meydana geldiği belirtildi.

Ordulular Vakfı Başkanı, eğitimci, yazar Zekeriya Erdim’in açılış konuşmasını yaptığı ve yönettiği aile panelinde; Ordu Dernekler Konfederasyonu Başkanı Avukat Özlem Öztekin Vural, sivil toplum çalışmaları üzerinde durdu. Ayrıca, aile kurumunun hal ve gidişi konusunda; istatistiklere dayalı önemli bilgiler verdi.

Öğretim üyesi, psikoterapist Doç. Dr. Turgay Şirin; genelde toplumu, özelde aileyi, daha özelde insanı ayakta tutan temel değerlerin tanımını yaptı. Aile olmanın ve kalmanın kişisel, kurumsal, toplumsal hayatımız açısından ne kadar gerekli ve önemli olduğunu anlattı.

Uzman Aile Danışmanı, TV programcısı, yazar Saliha Erdim; aile sorunları ve çözüm yolları üzerinde durdu. Hayatın içinden örnekler vererek ve öyküler anlatarak; sağlam yuva kurmanın, mutlu aile olmanın sırlarını sundu.

Panelin son bölümünde, katılımcılara soru sorma-cevap alma imkânı verildi. Bazı dernek ve federasyon başkanları tarafından, ilçeler ve bölgeler bazında, benzeri programlar yapılması teklif edildi.

Yorum Yazın