Cesaretin ve Fedakârlığın Simgesidir

ORDU GÜNDEMİ
3 yıl önce
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “30 Ağustos Zaferi, bütün dünyada bir milletin bağımsızlığı ve ülkesinin bütünlüğü için gösterdiği cesaretin ve fedakârlığın simgesidir.” dedi.
Cesaretin ve Fedakârlığın Simgesidir

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tavlı, mesajında, 30 Ağustos’un Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu mücadelenin sonucunda kazanılmış büyük bir zafer olduğunu söyledi.

“TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİSİDİR”

30 Ağustos’ta Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını belirten Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kahraman milletimizin birlik, beraberlik, azim ve inancıyla vücut bulan 30 Ağustos Zaferinin 97. yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Tarihimizin dönüm noktalarından birisi olan 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu mücadelenin sonucunda kazanılmış büyük bir zaferdir. Bu zafer, toprakları işgal altında olan bir milletin azimle yeniden doğuşunu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kayıtsız şartsız bağımsızlığını müjdelemiştir. 30 Ağustos Zaferi, bütün dünyada bir milletin bağımsızlığı ve ülkesinin bütünlüğü için gösterdiği cesaretin ve fedakârlığın simgesidir. Bu zaferle sadece düşman mağlup edilmemiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelleri atılmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bağımsızlık meşalesini yakarak bu zafere öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını ve vatan müdafaasında canını siper eden şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnet duygularımla anıyorum.” 

Yorum Yazın